KMP Łomża

Aktualności

Polecamy

Najczęściej czytane

 1. Bądź widoczny – noś odblaski!

  Łomżyńscy policjanci przypominają pieszym o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym po zmroku. Mundurowi zachęcają też do korzystania z odblasków na terenie miasta.

 2. W trosce o bezpieczeństwo pieszych

  Łomżyńscy policjanci ruchu drogowego zwracają szczególną uwagę na zachowania pieszych i kierowców w pobliżu przejść dla pieszych. Mundurowi przypominają też o zachowaniu ostrożności na drodze oraz zachęcają pieszych do noszenia elementów odblaskowych na terenie miasta.

 3. Policjanci apelują: nie dajmy się oszukać!

 4. Odblaski? Biorę w ciemno! – łomżyńscy policjanci promują noszenie elementów odblaskowych

  Policjanci z Komendy Miejskiej przypominają uczniom łomżyńskich szkół o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym. Podczas prowadzonych działań informacyjno – edukacyjnych w szkołach zachęcają do „bycia widocznym” także na terenie miasta. Kampania „odblaskowa” mundurowych z Łomży pod nazwą „Odblaski? Biorę w ciemno!” rozpoczęła się pod koniec października.

 5. Seniorzy coraz bardziej ostrożni

  Łomżyńscy policjanci odebrali wczoraj trzy sygnały o tym, że oszuści próbowali wyłudzić pieniądze od trzech starszych mieszkanek miasta. Na szczęście dzięki wielu policyjnym apelom i komunikatom medialnym skierowanym do seniorów oraz ich czujności – i tym razem nie doszło do przekazania pieniędzy przestępcom.

 6. „SĄSIEDZKA CZUJNOŚĆ” – nasze mienie pod dobrym nadzorem

  Niezabezpieczone przez właściciela mienie jest łatwym łupem złodziei. Pamiętajmy o tym, aby zadbać o właściwe zabezpieczenie piwnic i zainteresować się przypadkowymi osobami wchodzącymi do klatek schodowych czy altanek ogrodowych. Sąsiedzka czujność i szybka reakcja na podejrzane zachowanie mogą udaremnić kradzież.

 7. Łomżyńska Policja radzi, jak dobrze zabezpieczyć mieszkanie przed wyjazdem

  Już w najbliższy piątek rozpoczną się ferie zimowe. Wielu z nas wybierze się na krótki choć upragniony odpoczynek z dala od domu. Przed wyjazdem warto jednak jeszcze odpowiednio zabezpieczyć nasze mieszkania, aby uniknąć włamań i kradzieży.

Sonda

Wszyscy piesi poruszający się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym są zobowiązani do posiadania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych użytkowników drogi. Czy nosisz odblaski nawet w miejscach, gdzie to nie jest obowiązkowe?

Galeria zdjęć

Filmy