KMP Łomża

Aktualności

Polecamy

112

Najczęściej czytane

Ruch drogowy

 1. Zmiany w przepisach ruchu drogowego – policjanci informują!

  Od 18 maja 2015 roku wchodzą w życie ważne zmiany w obowiązujących przepisach ruchu drogowego. Podlascy policjanci informują kierowców o tych zmianach i apelują o zapoznanie się z nowymi przepisami.

 2. Majowy weekend na łomżyńskich drogach - podsumowanie

  1 wypadek, 8 kolizji drogowych, 2 ranne osoby i 6 kierowców zatrzymanych po alkoholu – to bilans tegorocznego długiego weekendu na drogach powiatu łomżyńskiego.

 3. Łomżyńscy policjanci na otwarciu sezonu motocyklowego

  Rozpoczęciu sezonu motocyklowego połączonego z ogólnopolską akcją zbiórki krwi „Motoserce” towarzyszyli policjanci z łomżyńskiej komendy. Mundurowi promowali bezpieczeństwo motocyklistów i innych uczestników ruchu drogowego oraz jak co roku, zapewnili bezpieczeństwo miłośników motocykli podczas ich widowiskowego przejazdu ulicami miasta.

 4. Turniej BRD w Łomży

  Łomżyńscy policjanci byli współorganizatorami powiatowych eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Młodzi rowerzyści oprócz pisania testu wiedzy z przepisów, udzielali pierwszej pomocy oraz rywalizowali ze sobą w kilku konkurencjach rowerowych.

 5. Kampania społeczna "Nie [przy]dzwoń za kierownicą"

  Już prawie co czwarty wypadek drogowy jest skutkiem korzystania z telefonów komórkowych w czasie jazdy. Rosnąca skala tego niebezpiecznego zjawiska to sygnał do wprowadzenia dla kierowców działań motywujących do zmiany złych drogowych nawyków. Dlatego od dzisiaj rusza ogólnopolski projekt „Nie [przy]dzwoń za kierownicą”, którego celem jest uświadomienie kierowcom zagrożeń związanych z korzystaniem z telefonu podczas prowadzenia samochodu, a co za tym idzie, minimalizacją tego zjawiska.

Galeria zdjęć

Filmy