KMP Łomża

Aktualności

Polecamy

Najczęściej czytane

 1. Łomżyńskie konsultacje społeczne związane z bezpieczeństwem na terenie powiatu

  W Urzędzie Miasta w Łomży odbyła się pierwsza z serii konsultacji społecznych, które będą organizowane przez cały miesiąc na terenie Łomży i powiatu. Konsultacjom społecznym przyświeca jeden podstawowy cel, jakim jest stworzenie „Mapy bezpieczeństwa i porządku publicznego”.

 2. Nie bądźmy obojętni…

  Okres zimowy, gdy temperatury spadają poniżej zera, to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku i niezaradnych życiowo. To właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu. Łomżyńscy policjanci w tym czasie sprawdzają i kontrolują miejsca, gdzie takie osoby mogą przebywać, pomagają im i informują o dostępnych formach pomocy. Funkcjonariusze apelują też do mieszkańców Łomży i powiatu łomżyńskiego - „NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI”

 3. Razem z pomocą bezdomnym

  Łomżyńscy policjanci, zwłaszcza teraz gdy temperatury zaczynają już spadać poniżej zera, apelują o wrażliwość wobec człowieka potrzebującego pomocy. Pamiętajmy, że okres zimowy to najtrudniejszy czas dla bezdomnych. Mundurowi w ramach programu prewencyjnego „Nie bądźmy obojętni” odwiedzają miejsca, gdzie przebywają takie osoby.

 4. W trosce o bezpieczeństwo pieszych

  Łomżyńscy policjanci ruchu drogowego zwracają szczególną uwagę na zachowania pieszych i kierowców w pobliżu przejść dla pieszych. Mundurowi przypominają też o zachowaniu ostrożności na drodze oraz zachęcają pieszych do noszenia elementów odblaskowych na terenie miasta.

 5. Bądź widoczny – noś odblaski!

  Łomżyńscy policjanci przypominają pieszym o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym po zmroku. Mundurowi zachęcają też do korzystania z odblasków na terenie miasta.

 6. Odblaski? Biorę w ciemno! – łomżyńscy policjanci promują noszenie elementów odblaskowych

  Policjanci z Komendy Miejskiej przypominają uczniom łomżyńskich szkół o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym. Podczas prowadzonych działań informacyjno – edukacyjnych w szkołach zachęcają do „bycia widocznym” także na terenie miasta. Kampania „odblaskowa” mundurowych z Łomży pod nazwą „Odblaski? Biorę w ciemno!” rozpoczęła się pod koniec października.

 7. Prace nad mapą bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie Łomży i powiatu łomżyńskiego

  W dniu 2 lutego 2016 roku o godzinie 13:00, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Łomży, przy ul. Stary Rynek 14, odbędzie się pierwsze z cyklu spotkań poświęcone, zapowiedzianej przez MSWiA, budowie „Mapy bezpieczeństwa i porządku publicznego”.

Galeria zdjęć

Filmy