KMP Łomża

Aktualności

Polecamy

112

Najczęściej czytane

Ruch drogowy

 1. Wypadek na ścieżce rowerowej

  Trzy osoby, w tym 3-letnie dziecko, trafiły do szpitala po tym, jak rowerzysta wjechał w przechodniów. 29–latek kierujący jednośladem był trzeźwy. Okoliczności i dokładne przyczyny zaistniałego zdarzenia wyjaśniają teraz łomżyńscy policjanci.

 2. Drogowe podsumowanie weekendu

  W miniony weekend na drogach Łomży i powiatu doszło aż do 18 niegroźnych kolizji drogowych. Mundurowi zatrzymali też trzech kierowców będących pod wpływem alkoholu, a dwóch kolejny odpowie przed sądem, za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

 3. Podsumowanie weekendu na łomżyńskich drogach

  W miniony weekend na drogach Łomży i powiatu doszło do jednego wypadku i 13 niegroźnych kolizji drogowych. Mundurowi zatrzymali też dwóch kierowców będących pod wpływem alkoholu, a kolejny odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień. Zgodnie z nowymi przepisami jest to przestępstwo.

 4. "3 kroki do...przejścia" - zatrzymaj się, rozejrzyj się, przechodź!

  Łomżyńscy policjanci zainscenizowanym w warunkach miejskich wypadkiem drogowym z udziałem pieszego, rozpoczęli działania profilaktyczno-edukacyjne pn. „3 kroki do…przejścia”. Mundurowi będą informować pieszych o podstawowych zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię na różnego rodzaju spotkaniach profilaktycznych i poprzez profilaktyczne ulotki. Tematyczne treści skierowane do pieszych pojawią się na interaktywnych tablicach reklamowych ustawionych przy głównych ulicach miasta, a także w autobusach MPK. Celem działań jest zapobieganie wypadkom z udziałem osób pieszych.

 5. Bezpieczeństwo pieszych

  Dwudniowe działania pod kątem bezpieczeństwa pieszych na terenie Łomży i powiatu przeprowadzili łomżyńscy policjanci. Głównym celem policyjnych akcji jest ograniczenie liczby wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi sprawdzali w jaki sposób piesi poruszają się po drogach oraz jak zachowują się kierowcy w pobliżu przejść dla pieszych.

Galeria zdjęć

Filmy