Informują mieszkańców o „Mapie zagrożeń bezpieczeństwa” - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Informują mieszkańców o „Mapie zagrożeń bezpieczeństwa”

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łomży zorganizowali punkty informacyjne, gdzie osoby zainteresowane mogą zapoznać się z możliwościami i zasadami korzystania z nowego narzędzia Policji. Pilotaż interaktywnej „Mapy” ruszył dziś na terenie województwa podlaskiego.

Aby ułatwić skorzystanie z „Mapy” osobom, które na co dzień nie mają dostępu do Internetu, łomżyńscy policjanci zorganizowali punkty informacyjne dotyczące przedsięwzięcia. Osoby zainteresowane mogą tam zapoznać się z nowym narzędziem, a obecni na miejscu dzielnicowi, oprócz wskazówek dotyczących posługiwania się „Mapą zagrożeń”, udzielą też porad w zakresie możliwości zapewnienia bezpieczeństwa w swoim miejscu zamieszkania.

Mapy zagrożeń mają służyć poprawie bezpieczeństwa. Będzie to istotny element zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym. Powinny one służyć również optymalnej alokacji zasobów sprzętowo-kadrowych służb, w szczególności do podejmowania decyzji co do tworzenia komisariatów i posterunków Policji.


 

Punkty informacyjne w Łomży:

1.07.2016 w godzinach 8:00 – 14:00 miejsce: Starostwo Powiatowe w Łomży

3.07.2016 w godzinach 8:00 – 14:00 miejsce: Centrum Katolickie

04.07.2016 w godzinach 8:00 – 14:00 miejsce: Urząd Miejski w Łomży

07.07.2016 w godzinach 8:00 – 14:00 miejsce: Urząd Gminy Łomża
 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia punktów informacyjnych!