Informowali o tym jak korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Informowali o tym jak korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 22.07.2016

Trwa pilotaż interaktywnej „Mapy” na terenie województwa podlaskiego. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łomży w ubiegłym tygodniu zorganizowali punkty informacyjne na terenie miasta i powiatu, gdzie osoby zainteresowane mogły zapoznać się z możliwościami i zasadami korzystania z nowego narzędzia Policji.

Aby ułatwić skorzystanie z „Mapy” osobom, które na co dzień nie mają dostępu do Internetu, łomżyńscy policjanci organizowali punkty informacyjne dotyczące przedsięwzięcia. Policyjne punkty lokalizowane były w miejscach, gdzie informacje o "Mapie" miały szansę dotrzeć do jak największego grona odbiorców. Osoby zainteresowane między innymi z Łomży, Nowogrodu, Śniadowa czy Jedwabnego mogły tam zapoznać się z nowym narzędziem, a obecni na miejscu dzielnicowi, oprócz wskazówek dotyczących posługiwania się „Mapą zagrożeń”, udzielali też porad w zakresie możliwości zapewnienia bezpieczeństwa w swoim miejscu zamieszkania.

Mapy zagrożeń mają służyć poprawie bezpieczeństwa. Będzie to istotny element zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym. Powinny one służyć również optymalnej alokacji zasobów sprzętowo-kadrowych służb, w szczególności do podejmowania decyzji co do tworzenia komisariatów i posterunków Policji.