Jechał zbyt szybko w obszarze zabudowanym - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał zbyt szybko w obszarze zabudowanym

Data publikacji 03.04.2018

Policjanci z łomżyńskiej „drogówki” zatrzymali prawo jazdy kierującemu volkswagenem, który w miejscowości Jeziorko przekroczył dopuszczalną przepisami prędkość. 41-letni mężczyzna w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 119 km/h w momencie obowiązywania tam dopuszczalnej prędkości 60 km/h. Mieszkańcy tej miejscowości wielokrotnie wskazywali na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, że dochodzi tam do przekraczania prędkości. Policyjne kontrole potwierdzają występowanie zagrożenia.

Dziś po północy policjanci ruchu drogowego podczas służby pełnionej w miejscowości Jeziorko, zatrzymali 41-letniego kierowcę volkswagena, który w obszarze zabudowanym, w momencie obowiązywania tam dopuszczalnej prędkości 60km/h, jechał o 59 km/h szybciej. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych. Policjanci zatrzymali mu także prawo jazdy. Mieszkańcy Jeziorka wskazywali poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa zagrożenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości na tym odcinku drogi. Policyjne kontrole są więc reakcją na te zgłoszenia, a ujawniane wykroczenia potwierdzają tylko informacje uzyskane za pośrednictwem Mapy.

Mundurowi apelują o ostrożną i rozważną jazdę, a także przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.