Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Młodzi aktorzy” z przesłaniem dla swoich rówieśników – przeciwko uzależnieniom

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Łomży wspólnie z młodzieżą Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego z Łomży zaprosili uczniów z łomżyńskich szkół średnich do obejrzenia spektaklu profilaktycznego oraz wysłuchania prelekcji na temat uzależnień. Nietypowe zajęcia odbyły się przy współpracy w ramach podpisanego wcześniej Listu Intencyjnego dotyczącego przeciwdziałania wszelkiego rodzaju uzależnieniom.

Realizując program profilaktyczny Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku pn. „Mam wybór… wybieram rozsądek”, policjanci z łomżyńskiej komendy, wspólnie z przedstawicielami Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Grupy Ratowniczej „Nadzieja” oraz młodzieżą z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego, przez dwa dni prowadzili w sali widowiskowej Szkół Katolickich, zajęcia dla uczniów łomżyńskich szkół gimnazjalnych i średnich z zakresu profilaktyki uzależnień. W programie spotkań znalazły się między innymi prelekcje przygotowane przez sygnatariuszy podpisanego na początku czerwca Listu Intencyjnego (czytaj więcej) w tym także prezentacje tematycznych spotów profilaktycznych.

Niezwykle wymownym punktem tych spotkań był autorski spektakl przygotowany przez uczniów Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego we współpracy z policyjnymi profilaktykami. Widzowie mogli zobaczyć sceniczną ilustrację trudnego tematu jakim są uzależnienia od gier, telefonu, alkoholu czy substancji psychoaktywnych np. takich jak dopalacze w wykonaniu aktorów - swoich rówieśników.

Inspiracją powstania widowiska stała się potrzeba realizacji wspólnych działań skierowanych przeciwko uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży, a głównym przesłaniem przygotowanego przez uczniów spektaklu było pokazanie istoty zagrożeń oraz alternatywy dla tego typu uzależnień.