W CZASIE WOLNYM ZATRZYMAŁ PIJANEGO KIEROWCĘ - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W CZASIE WOLNYM ZATRZYMAŁ PIJANEGO KIEROWCĘ

Data publikacji 05.03.2019

Łomżyński policjant, będąc w czasie wolnym od służby, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna jechał audi mając prawie 1,3 promila alkoholu w organizmie. Natychmiast stracił prawo jazdy. Teraz jego nieodpowiedzialnym zachowaniem zajmie się sąd.

Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Łomży, na co dzień pracujący na stanowisku zastępcy dyżurnego, wczoraj po południu, będąc w czasie wolnym od służby, na jednym z osiedlowych parkingów zauważył kierowcę, którego zachowanie wskazywało, że może być nietrzeźwy. Mężczyzna parkując auto, uderzył w inny zaparkowany pojazd, a następnie oddalił się w stronę pobliskich zabudowań. Funkcjonariusz natychmiast podszedł do kierowcy i po krótkiej wymianie zdań wyczuł od niego woń alkoholu. Następnie policjant przedstawił się i powiedział gdzie pracuje. Słysząc to mężczyzna zaczął uciekać. Chwilę później był już w rękach funkcjonariusza. W przytrzymaniu agresywnego kierowcy pomógł policjantowi przechodzień. Po chwili na miejscu zjawił się patrol policji wezwany przez mundurowego. Badanie alkomatem wykazało prawie 1,3 promila alkoholu w organizmie 57-latka. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Teraz dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd.

Pamiętajmy. Nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas i naszych bliskich. Dlatego też zawsze reagujmy na tego typu przypadki. Nawet informacja przekazana policjantom anonimowo, może przyczynić się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców i tym samym poprawie bezpieczeństwa. Każda osoba mająca podejrzenia, że ktoś prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, może powiadomić funkcjonariuszy pod numerem telefonu 112. Policjanci natychmiast sprawdzą taki sygnał.