Mundurowi zachęcali do wstąpienia w szeregi Policji w WSA i ALO - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowi zachęcali do wstąpienia w szeregi Policji w WSA i ALO

Policjanci wzięli udział w „Dniach otwartych” Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży oraz Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego. Na zajęciach sportowych mundurowi zaprezentowali tor przeszkód jaki obowiązuje przy procedurze naboru do służby w Policji. Przed budynkiem szkoły stanął natomiast symulator zderzeń, wykorzystywany przez mundurowych do działań profilaktycznych. Przez dwa dni stoiska policjantów cieszyły się dużym zainteresowaniem młodych ludzi.

Na zaproszenie Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży oraz Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego, gdzie funkcjonują klasy mundurowe, policjanci z łomżyńskiej komendy spotkali się z młodzieżą. Stoiska promujące służbę w Policji stanęły obok innych mundurowych formacji z całego regionu. Funkcjonariusze zachęcali młodych ludzi do wstąpienia w swoje szeregi. Na odbywających się w ramach przedsięwzięcia zajęciach sportowych, pod czujnym okiem funkcjonariuszy z Wydziału Patrolowo - Interwencyjnego, chętni mogli spróbować swoich sił w specjalnie ustawionym torze przeszkód. W sali nieopodal, osoby zainteresowane sprawdzały się natomiast w teście wiedzy ogólnej do Policji.  Przed budynkiem szkoły stanął także symulator zderzeń, wykorzystywany przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego w działaniach profilaktycznych. Sprzęt, który od lat służy działaniom profilaktycznym, zakupiony został w ramach realizacji projektu „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym KIK-76”, finansowanego ze środków Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy. Wszystkie policyjne stoiska cieszyły się dużym zainteresowaniem odwiedzających.

  • Fotografia kolorowa. Policjanci na sali gimnastycznej przeprowadzają test sportowy dla młodzieży.
  • Fotografia kolorowa. Policjanci na sali gimnastycznej przeprowadzają test sportowy dla młodzieży. Na zdjęciu jeden z chętnych uczestników przeskakuje przez skrzynię.
  • Fotografia kolorowa. Funkcjonariuszka Policji rozmawia z młodzieżą na temat warunków doboru do służby w Policji.
  • Fotografia kolorowa. Funkcjonariuszka Policji oraz specjalistka z kadr przeprowadzają dla młodzieży test wiedzy ogólnej.
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca osobę, która rozwiązuje test wiedzy ogólnej do służby w Policji.
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca grupkę młodzieży oraz wykorzystywany przez mundurowych symulator zderzeń. Na symulatorze znajduje się osoba chętna do skorzystania z jazdy w pasach bezpieczeństwa.