TURNIEJ BRD – ELIMINACJE POWIATOWE W ŁOMŻY - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

TURNIEJ BRD – ELIMINACJE POWIATOWE W ŁOMŻY

Łomżyńscy policjanci byli współorganizatorami powiatowych eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Młodzi rowerzyści oprócz pisania testu wiedzy z przepisów, udzielali pierwszej pomocy oraz rywalizowali ze sobą w kilku konkurencjach rowerowych. Turniej wpisał się w ogólnopolską kampanię pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo" promującą bezpieczeństwo rowerzystów na drogach.

Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 9 w Łomży odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży od wielu już lat współorganizują to przedsięwzięcie. Głównym celem konkursu jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym - szczególnie wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Działania obejmują popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy. W tegorocznym turnieju udział wzięło 51 uczestników ze szkół podstawowych. Każdy uczestnik eliminacji miał do rozwiązania test teoretyczny z zakresu zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych i sytuacji w ruchu drogowym. Dodatkowo, jurorzy sprawdzali umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Kolejną częścią rywalizacji był test praktyczny - jazda rowerem po wyznaczonym torze przeszkód i poprawny przejazd rowerem w miasteczku rowerowym. Po dwie najlepsze drużyny z każdej kategorii wiekowej, reprezentować będą region w etapie wojewódzkim, który odbędzie się w połowie maja w Białymstoku. Gratulujemy!.

W grupie wiekowej I ( 10-12 lat)  zwycięzcami okazały się:

I Miejsce - Szkoła Podstawowa w Olszynach

II Miejsce - Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży

III Miejsce - Szkoła Podstawowa w Jarnutach

Natomiast w grupie wiekowej II (pozostali):

I Miejsce – Szkoła Podstawowa w Piątnicy

II Miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży

III Miejsce – Szkoła Podstawowa w Jarnutach

Podkreślić należy również rolę opiekunów grup w przygotowanie dzieci do Turnieju. Zostali oni symbolicznie nagrodzeni przez organizatorów za swoją pracę.

Turniej zrealizowany został dzięki współpracy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Urzędu Miasta w Łomży – Wydziału Edukacji, Komendy Miejskiej Policji w Łomży oraz Szkoły Podstawowej nr 9 w Łomży.

Nagrody ufundowali: Spółdzielnia Mieszkaniowa "Perspektywa" z Łomży, Spółdzielnia Mieszkaniowa "Jedność" z Łomży, Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży, Starostwo Powiatowe w Łomży, Urząd Gminy Łomża, Urząd Gminy Piątnica oraz Urząd Miasta w Łomży.