Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„100 litrów krwi na 100-lecie powstania Policji Państwowej” – policjanci oddają krew i zachęcają do jej oddawania

Data publikacji 27.06.2019

Łomżyńscy Policjanci i pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Łomży oddają honorowo krew na co dzień oraz przy okazji wielu akcji charytatywnych. Dzielenie się tym cennym darem nic nie kosztuje, a może przyczynić się do uratowania ludzkiego życia. Zwłaszcza teraz, w roku jubileuszu 100-lecia powstania Policji Państwowej, policyjni krwiodawcy podkreślają, że jest to także kolejna forma służby na rzecz społeczeństwa.

Krwiodawcy z Komendy Miejskiej Policji w Łomży chętnie dzielą się tym cennym darem, aby pomagać innym. Policjanci wiedzą doskonale, że kropla krwi jest na wagę ludzkiego życia. Krew jest niezbędna nie tylko dla poszkodowanych w wypadkach drogowych, ale i w wielu innych życiowych sytuacjach. Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie było krwi. Jedynym jej źródłem są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa - bezinteresownej pomocy na rzecz innych. Na mundurowych zawsze można liczyć, oni zawsze chętnie dzielą się tym życiodajnym płynem z innymi.

Mundurowi zachęcają wszystkich do oddawania krwi. Każda ilość jest ważna w idei krwiodawstwa.  Aby zostać krwiodawcą, trzeba być osobą zdrową w wieku od 18 do 65 lat, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Wskazane jest wcześniejsze zjedzenie lekkiego posiłku, gdyż nie zaleca się oddawania krwi na czczo