Dzielnicowy w czasie wolnym zatrzymał poszukiwanego - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy w czasie wolnym zatrzymał poszukiwanego

Data publikacji 10.07.2019

Dzielnicowy z Łomży będąc już po służbie na zakupach zauważył poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności. Dzięki szybkiej reakcji policjanta we współpracy z kryminalnym, który przyjechał na miejsce, 23-latek trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj późnym popołudniem, dzielnicowy z Komendy Miejskiej Policji w Łomży – starszy sierżant Łukasz Ostaszewski, podczas robienia zakupów w czasie wolnym od służby, zauważył mężczyznę poszukiwanego przed sąd do odbycia kary 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Szybka reakcja dzielnicowego we współpracy z funkcjonariuszem Wydziału Kryminalnego łomżyńskiej komendy, który przyjechał we wskazane miejsce, pozwoliła na zatrzymanie 23-latka. 

Nie był to jedyny poszukiwany zatrzymany tego dnia przez mundurowego. Kilka godzin wcześniej, będąc jeszcze w czasie służby, ten sam dzielnicowy razem z policjantką z Wydziału Kryminalnego, zatrzymał poszukiwanego listem gończym 38-letniego mieszkańca Łomży. Mężczyzna miał do odbycia karę 10 miesięcy pozbawienia wolności. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. 

Zachowanie łomżyńskiego policjanta, to już kolejny dowód na to, że policjantem jest się zawsze, nawet po służbie.