OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE NIETRZEŹWEGO KIEROWCY - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE NIETRZEŹWEGO KIEROWCY

Data publikacji 10.03.2020

Jeden z uczestników ruchu drogowego, uniemożliwił dalszą jazdę samochodem innemu kierowcy podejrzewając, że ten znajduje się pod wpływem alkoholu. Jak się okazało, kierująca toyotą miała blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. 48-latka noc spędziła w policyjnym areszcie. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Dyżurny łomżyńskiej komendy, wczoraj przed 19.00, otrzymał informację o ujęciu nietrzeźwej kierującej. Do obywatelksiego "zatrzymania" doszło w okolicach Wizny. Policjanci z łomżyńskiej "drogówki", w trakcie rozmowy z mieszkanką powiatu kolneńskiego, wyczuli od kobiety silną woń alkoholu. Wstępne badanie alomatem wykazało, że kierująca miała blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. 48-latka noc spędziła w policyjnym areszcie. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Szybka reakcja i właściwa postawa zgłaszającego pozwoliła wyeliminować z ruchu drogowego nieodpowiedzialnego kierowcę i zapobiec ewentualnej tragedii na drodze.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.