OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE NIETRZEŹWEGO KIERUJĄCEGO - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE NIETRZEŹWEGO KIERUJĄCEGO

Data publikacji 24.03.2020

Na jednej ze stacji paliw doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy. O zdarzeniu powiadomiono łomżyńskich policjantów, którzy natychmiast podjęli interwencję. Okazało się, że 30-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

Dziś w nocy, dyżurny łomżyńskiej komendy otrzymał informację o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Do zdarzenia doszło na jednej ze stacji paliw. Zgłaszający podejrzewając, że kierowca mercedesa znajduje się pod wpływem alkoholu, uniemożliwił mu dalszą jazdę samochodem. Jednocześnie powiadomił Policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze wyczuli od 30-latka woń alkoholu. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, kierowca nie posiadał prawa jazdy. Dokument został mu wcześniej zatrzymany. Teraz dalszym losem 30-latka zajmie się sąd.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.