PRZEKROCZYLI PRĘDKOŚĆ – STRACILI PRAWA JAZDY - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

PRZEKROCZYLI PRĘDKOŚĆ – STRACILI PRAWA JAZDY

Data publikacji 10.08.2020

W miniony piątek policjanci łomżyńskiej "drogówki" włączyli się w ogólnopolskie działania pn. „Prędkość”. Miały one na celu wyegzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży brali udział, w piątkowych, ogólnopolskich działaniach "prędkość". Policyjnym nadzorem objęte były w szczegółności drogi, o największym zagrożeniu zdarzeń drogowych, a także miejsca wskazywane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. 

W czasie trwania działań mundurowi ujawnili w sumie 55 przekroczeń prędkości, z czego 3 nieodpowiedzialnych kierowców straciło prawo jazdy. Osoby, które straciły swoje uprawnienia były kontrolowane w Zaruziu na dk 61. Miejsce to zostało wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Do pierwszej kontroli drogowej doszło w samo południe. 64-latek, kierując volkswagenem, przekroczył dozwoloną prędkość na tym odcinku drogi o 56 km/h. Następnie, kilka minut przed 17, w tym samym miejscu, została zatrzymana do kontroli 40-latka, która również jechała volkswagenem i przekroczyła dozwoloną prędkość o 64 km/h. Chwilę później na tym samym punkcie kontrolnym została zatrzymana kierująca hondą. 23–latka jechała z prędkością 106 km/h. Nieodpowiedzialni kierujący stracili swoje prawa jazdy. Dodatkowo, każdy z nich został ukarany mandatem karnym oraz otrzymał 10 punktów karnych.  

Policjanci apelują  o rozsądek na drodze i przypominają, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków w ruchu drogowym.