Informacje

Podlascy policjanci znowu najlepsi w kraju!

Data publikacji 30.09.2014

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku od 15 lat zajmują czołowe miejsca, a w tym roku po raz czwarty z rzędu wygrali Ogólnopolskie Zawody Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku". Ponadto razem z kolegami z Komendy Miejskiej Policji w Łomży zajęli drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

W dniach 24 – 26 września 2014 roku w Szkole Policji w Słupsku odbył się XXI Finał Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji – Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2014” pod patronatem Prezydenta RP oraz Ministra Spraw Wewnętrznych. O miano najlepszego patrolu podczas finału rywalizowały 34 ekipy ze wszystkich Komend Wojewódzkich Policji, a także z Komendy Stołecznej Policji – po dwie z każdej komendy, łącznie 68 funkcjonariuszy. W klasyfikacji generalnej patrol z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku w składzie: sierż. Tomasz Cybulski i st. post. Piotr Kozłowski zajął I miejsce, tym samym powodując zatrzymanie na kolejny rok w garnizonie podlaskim przechodniego pucharu ufundowanego przez Prezydenta RP (to czwarte zwycięstwo z rzędu). Ponadto para patrolowa z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku zajęła I miejsce w konkurencji „Pokonywanie policyjnego toru przeszkód”. Doskonały występ funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Łomży w składzie: sierż. szt. Krzysztof Kolator i st. post. Krzysztof Pruszkowski pozwolił również podlaskim mundurowym na zajęcie II miejsca w klasyfikacji drużynowej zawodów (czytaj więcej tutajtutaj i tutaj). Dzisiaj o godzinie 13.00 w Urzędzie Wojewódzkim laureaci konkursu spotkali się z Wojewodą Podlaskim panem Maciejem Żywno i Podlaskim Komendantem Wojewódzkim Policji nadinspektorem Sławomirem Mierzwą, którzy gratulowali funkcjonariuszom oraz wręczyli nagrody i pamiątkowe grawertony.