Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie po sobotnim meczu

Data publikacji 07.05.2012

Sobotni mecz pomiędzy ŁKS Łomża a Warmia Grajewo odbył się bez zakłóceń. Nie obyło się jednak bez kilku incydentów. Policjanci zatrzymali cztery osoby. Dwie z nich za wtargnięcie na płytę boiska. Dwóch kolejnych jeszcze przed meczem na tzw. punkcie kontrolnym w Wiźnie. U jednego z zatrzymanych w aucie funkcjonariusze ujawnili niebezpieczne narzędzia m.in. tasak i noże. U drugiego zabezpieczyli ponad 4 gramy marihuany.  Zatrzymani za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

W sobotę o 19.00 na stadionie miejskim w Łomży odbył się zamykający sezon mecz piłki nożnej. Na boisku spotkały się drużyny ŁKS Łomża i Warmia Grajewo. Samo spotkanie na stadionie przy ul. Zjazd przebiegło spokojnie. Nie obyło się jednak bez kilku incydentów. Dojeżdżający na mecz przejeżdżali przez tak zwane punkty kontrolne. Na jednym z nich zorganizowanym w Wiźnie zostało zatrzymanych dwóch młodych mężczyzn. U jednego funkcjonariusze w fordzie eskort, którym podróżował 23 – letni mieszkaniec Krynek ujawnili ponad 4 gramy marihuany. Natomiast drugi z zatrzymanych w swoim oplu corsie przewoził m.in. tasak i noże. Zarówno 19 – letni kierowca opla jak i jego 23 – letni kolega z forda nie dotarli na mecz. Do drugiego zajścia doszło tuż po meczu gdy po zwyczajowym podziękowaniu piłkarzom za świetną grę, kilku kibiców ŁKS 1926 dostało się pod sektor kibiców Warmii Grajewo. Fani obu drużyn zaczęli obrzucać się niecenzuralnymi słowami. W ruch poszły także race dymne. W wyniku natychmiastowej interwencji mundurowych zostało zatrzymanych dwóch kibiców, którzy odpowiedzą za wtargnięcie na murawę. 25 – letni mieszkaniec Łomży i 22 – letni mieszkaniec Kolna, obaj kibice ŁKS Łomża, odpowiedzą za zakłócenie porządku podczas trwania imprezy masowej. 

Policjanci przypominają, że z dniem 19 listopada 2011 roku wszedł w życie, przepis mówiący o tym, że osoba posiadająca w miejscu publicznym nóż, maczetę lub inny podobnie niebezpieczny przedmiot, a okoliczności jego posiadania wskazują na zamiar użycia go w celu popełnienia przestępstwa, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 3.000 zł. Ponad to w razie popełnienia opisywanego wykroczenia z art.50a KW orzeka się przepadek przedmiotów, choćby nie stanowiły własności sprawcy. 
Powrót na górę strony