Informacje

Łomżyński policjant ukończył słowacki Spartan Ultra Race - startowało 700 on był 33!

Data publikacji 05.09.2018

„Ogromny wysiłek, jeszcze w takim biegu nie uczestniczyłem. Kondycyjnie i psychicznie przygotowywałem się do startu około 3 miesięcy” – mówi o ukończonym ultra maratonie w słowackiej miejscowości Valćanska Dolina asp. Tomasz Chrapowicz – funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Łomży. I chociaż biega od niedawna, to zgromadził już całkiem pokaźną kolekcję "ekstremalnych trofeów".

W Spartan Ultra Race na Słowacji startowało około 700 zawodników z całego świata. Do pokonania była trasa z przeszkodami, która wiodła przez ponad 50 kilometrów w trudnym górskim terenie. Panuje opinia, że to jeden z najtrudniejszych tego typu biegów na świecie. Ogromną wytrzymałością fizyczną, ale i psychiczną wykazał się w nim asp. Tomasz Chrapowicz funkcjonariusz z Komendy Miejskiej Policji w Łomży. – Trasa była podzielona na dwa punkty kontrolne, gdzie sprawdzano osiągnięty czas zawodnika. Kto nie podołał, ten odpadał z dalszej rywalizacji. Bieg ukończyło około 400 zawodników – opowiada. Swoją „sportową przygodę” ze startami w ekstremalnych warunkach rozpoczął w ubiegłym roku. Trenuje w jednym z łomżyńskich klubów sportowych, z którego oprócz niego, na Słowacji z sukcesami ukończyło bieg jeszcze dwóch „klubowych” kolegów. – Chciałem się sprawdzić, a moim celem było przede wszystkim ukończyć ten bieg. To zadanie zostało wykonane. Bardzo się cieszę, że w ogólnej klasyfikacji znalazłem się tak wysoko – dodaje. Linię mety przekroczył jako 33!.

To już kolejne sportowe wyzwanie w jakim postanowił się sprawdzić. Na swoim koncie ma między innymi starty w kilku maratonach i wiosenny udział w „Ultra Hańcza” na dystansie 63 km. Jest w trakcie zdobycia Komandowskiego Szlema – czyli pokonania cyklu biegów dla wytrwałych. Pozostał mu już tylko 42 km Maraton Komandosa, który ma zamiar przebiec w listopadzie…

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu sportowej pasji!